შესახებ
English
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
1919
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პირველი სხდომა გაიხსნა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
სქესი
კაცი (21)
ქალი (2)
ეროვნება
ქართველი (21)
სომეხი (2)
სოციალური წარმოშობა
გლეხი (8)
აზნაური (7)
თავადი (3)
სასულიერო (3)
მოქალაქე (2)
სოციალური სტატუსი
მოსამსახურე (21)
სამხედრო მოსამსახურე (1)
გლეხი (1)
განათლება
უმაღლესი (15)
უმაღლესი არასრული (4)
საშუალო (3)
დაწყებითი (1)
პროფესიები
იურისტი (7)
პედაგოგი (5)
ჟურნალისტი (3)
ვეტერინარი (1)
ხარატი (1)
სამხედრო მოსამსახურე (1)
კოოპერატორი (1)
ეკონომისტი (1)
ექიმი (1)
აგრონომი (1)
გლეხი (1)
აღმსარებლობა
პოლიტიკური პარტია
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია (10)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტია (6)
საქართველოს დამოუკიდებელი სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია "სხივი" (3)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტია (2)
სომხეთის რევოლუციური ფედერაცია (ARF) - "დაშნაკცუტიუნი" (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (1)
რეპრესია
1922 (23)
1937 (15)
1923 (9)
1924 (7)
1921 (5)
1905 (4)
1906 (4)
1904 (3)
1907 (3)
1908 (3)
1928 (2)
1910 (2)
1903 (2)
1909 (2)
1926 (2)
1925 (1)
1913 (1)
1951 (1)
1893 (1)
1901 (1)
1934 (1)
1929 (1)
1933 (1)
1918 (1)
1889 (1)
1888 (1)
1887 (1)
1931 (1)
1915 (1)
1912 (1)
1898 (1)
დაბადების თარიღი
1865-12-19 (1)
1871-01-05 (1)
1871-08-16 (1)
1872-01 (1)
1872-03-04 (1)
1873-11-03 (1)
1874-11-04 (1)
1875-08-18 (1)
1878-01-17 (1)
1879 (1)
1880 (1)
1880 (1)
1881-12-10 (1)
1884-04-26 (1)
1885 (2)
1886-12-23 (1)
1888 (1)
1888-05-03 (1)
1889-12 (1)
1890-07-30 (1)
1891 (2)
გარდაცვალების თარიღი
1931-03-15 (1)
1937-09-14 (4)
1937-09-17 (1)
1937-09-18 (1)
1937-10-01 (2)
1937-10-10 (1)
1937-10-31 (1)
1937-11-28 (1)
1937-12-11 (2)
1937-12-28 (1)
1939-24-12 (1)
1942-09-20 (1)
უცნობია (1)
1943 (1)
1948-12-23 (1)
1952-07-15 (1)
1960-06-17 (1)
1973-11-10 (1)
დაბადების ადგილი
საქართველო (22)
თელავი (1)
ნოსირი (1)
ბუკისციხე (1)
ვარდისუბანი (1)
ბახვი (1)
ორხევი (1)
ოზურგეთი (1)
მათხოჯი (1)
თბილისი (1)
ასკანა (1)
ილემი (1)
ჯიხაიში (1)
მარანი (1)
შუხუთი (1)
ხეთა (1)
სომხეთი (1)
ჩანაბაბი (1)
მოდინახე (1)
ქუთაისი (1)
მცხეთა (1)
ონი (1)
ბორბალო (1)
ანაგა (1)
ღარი (1)
გარდაცვალების ადგილი
თბილისი (23)
საქართველო (22)
მცხეთა (1)
საცხოვრებელი ადგილი
თბილისი (20)
ქუთაისი (10)
პეტერბურგი (8)
ოდესა (4)
ტარტუ (3)
თელავი (2)
ჭიათურა (2)
პარიზი (2)
სოხუმი (2)
მოსკოვი (2)
ვოლსკი (2)
კიევი (1)
ხონი (1)
იასი (1)
აბაშა (1)
ილემი (1)
ასკანა (1)
ნოსირი (1)
ბუკისციხე (1)
ნაფარეული (1)
ტვერი (1)
ველისციხე (1)
ლევილი (1)
ოზურგეთი (1)
ლენტეხი (1)
ორხევი (1)
წინამძღვრიანთკარი (1)
ხარკოვი (1)
ბახვი (1)
ვარდისუბანი (1)
თიანეთი (1)
ჰალე (1)
მარანი (1)
ენისეისკი (1)
ანაგა (1)
რიაზანი (1)
არხანგელსკი (1)
ასტრახანი (1)
ონი (1)
ბაქო (1)
პეტერბუგი (1)
ტურუხანსკი (1)
სუზდალი (1)
გონა (1)
უსტკამენოგორსკი (1)
მცხეთა (1)
მოდინახე (1)
ჩანაბაბი (1)
ახალციხე (1)
ხეთა (1)
ჟენევა (1)
სარატოვი (1)
შუხუთი (1)
ხაშური (1)
გორი (1)
ღარი (1)
თანამდებობა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (23)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (15)
საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი (11)
თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (6)
ამიერკავკასიის სეიმის დეპუტატი (3)
ქუთაისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (2)
რუსეთის პირველი სახელმწიფო სათათბიროს დეპუტატი (2)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარის ამხანაგი (2)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის წევრი (2)
რუსეთის დემოკრატიული თათბირის დელეგატი (2)
საქართველოს რესპუბლიკის განათლების მინისტრი (1)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის სოხუმის ჯგუფის წევრი (1)
გურიის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარის ამხანაგი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (1)
აფხაზეთის განათლების კომისარი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის გზათა მინისტრი (1)
აფხაზეთის ჯანმრთელობის კომისარი (1)
იასის გარნიზონის ჯარისკაცთა და მუშათა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარე (1)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (1)
რუსეთის დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ოდესის საქალაქო სათათბიროს თავმჯდომარე (1)
რუმინეთის ფრონტის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
სრულიად რუსეთის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის პირველი მოწვევის წევრი (1)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავრი კომიტეტის წევრი (1)
თბილისის საპატიო მომრიგებელი მოსამართლე (1)
კახეთის ოლქის განათლების განყოფილების ინსპექტორი (1)
რსდმპ ქუთაისის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
სენაკის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მდივანი (1)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (1)
ტფილისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ გურიის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის წევრი (1)
სამხრეთ-დასავლეთის ფრონტის რევოლუციური კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების მდივანი (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის შრომის მინისტრის ამხანაგი (1)
ამიერკავკასიის შრომის კომისრის ამხანაგი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
ქალაქ ქუთაისის კომისარი (1)
რსდმპ ამიერკავკასიის საოლქო კომიტეტის წევრი (1)
„ნაროდნაია ვოლიას“ ოდესის კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სსრ საგეგმო კომისიის საბიუჯეტო-საფინანსო სექციის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ გორის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის გუბერნიის კომისარი (1)
კავკასიის არმიის სამხარეო საბჭოს წევრი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1)
რუსეთის მეორე სახელმწიფო სათათბიროს სოციალისტ-რევოლუციონერთა ფრაქციის მდივნის თანაშემწე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის სამხედრო სამინისტროს საერთო განყოფილების უფროსი (1)
ქართული ბრიგადის შტაბის უფროსი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის სამხედრო სამინისტროს საერთო განყოფილების უფროსი (1)
ჭიათურის მაღაროს მუშათა სოციალ-დემოკრატიული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი (1)
კავკასიის არმიის მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
საქართველოს პროფკავშირების საბჭოს წევრი (1)
ამიერკავკასიის პროფკავშირების საბჭოს წევრი (1)
ტფილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (1)
საქართველოს სამხედრო სამინისტროს ვეტერინარიული ნაწილის საგანგებო რწმუნებათა ჩინოვნიკი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვეტერინარიულ-სანიტარიული განყოფილების გამგის თანაშემწე (1)
სიღნაღის მაზრის "კოლეჟსკი ასსესორი" (1)
საქართველოს დამცველთა კოლეგიის პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის იუსტიციის მინისტრი (1)
კავკასიის არმიის პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
"დაშნაკცუტიუნის" ავლაბრის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
გორის მუშათა და ჯარისკაცთა გაერთიანებული საბჭოს თავმჯდომარე (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ერობათა ყრილობის აღმასრულებელი ბიუროს თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ქუთაისის ახალგაზრდათა ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ქუთაისის კომიტეტის მდივანი (1)
სსრკ ფინანსთა სახალხო კომისრის რწმუნებულის სამმართველოს ფინანსური ინსპექტორი (1)
ქუთაისის ქალაქის თავი (1)
საქართველოს დიპლომატიური მისიის თავმჯდომარე ბათუმში (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ვოლგისპირეთის საოლქო კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ახალციხის ქალაქის თავი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის კომისარი (1)
ვოლგისპირეთის საგუბერნიო საზოგადოებრივი კომიტეტის წევრი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ეკონომიკური კომიტეტის მუნიციპალური განყოფილების გამგე (1)
რსდმპ იმერეთის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის აღმასრულებელი ბიუროს წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის წევრი (1)
ახალციხის რევკომის წევრი (1)
ახალციხის მაზრის სომხური ეროვნული საბჭოს თავმჯდომარე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის საქმეთა მმართველი (1)
ორგანიზაცია
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგია (5)
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოება (5)
კავკასიის ვექილთა საბჭო (3)
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (3)
საქართველოს სსრ სახელმწიფო მუზეუმი (2)
საქართველოს მწერალთა კავშირი (2)
ამერიკული დახმარების ადმინისტრაცია (American Relief Administration) (2)
გაზეთი „ცნობის ფურცელი“ (2)
საქართველოს პოლიტიკური წითელი ჯვარი (2)
ტფილისის ქართული უნივერსიტეტის დამფუძნებელი საზოგადოება (2)
გაზეთი "სახალხო საქმე" (1)
ჟურნალი „ჯეჯილი“ (1)
გაზეთი „სახალხო საქმე“ (1)
საქართველოს სასცენო მოღვაწეთა ყრილობა (1)
მელიტონ ბალანჩივაძის ქართული ეთნოგრაფიული გუნდი (1)
ჟურნალი „სოციალისტ-ფედერალისტი“ (1)
საფრანგეთის ქართველ ჟურნალისტთა კავშირი (1)
ამიერკავკასიის ვეტერინარ ექიმთა საბჭოს წევრი (1)
მეცხვარეთა კოოპერატიული ამხანაგობა „მწყემსი“ (1)
ქუთაისის სახალხო უნივერსიტეტი (1)
მასწავლებელთა სახლი (1)
გაზეთი „მზე“ (1)
საქართველოს საისტორიო-საეთნოგრაფიო მუზეუმი (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემია (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის ხელნაწერთა ინსტიტუტი (1)
ჟურნალი „მახვილი“ (1)
ჟურნალი „ჩვენი დროშა“ (1)
ალმანახი „პირველი ტალღა“ (1)
სრულიად რუსეთის საერობო კავშირი (1)
კიევის ქართული სათვისტომო (1)
ჟურნალი „Заря“ (1)
თელავის მხარეთმცოდნეობის მუზეუმი (1)
გაზეთი „ფასკუნჯი“ (1)
გაზეთი „გლეხი“ (1)
გაზეთი „მიწა“ (1)
გაზეთი „Новое обозрение“ (1)
გაზეთი „Приволжский край“ (1)
ჟურნალი „ეკონომისტი“ (1)
გაზეთი „საქართველოს სახალხო მეურნეობა" (1)
საქართველოს სსრ სოფლის კავშირი (1)
გაზეთი "ახალი სხივი" (1)
„დამონებულ ერთა პროგრესული სტუდენტობის ორგანიზაციათა ფედერაცია" (1)
საქართველოს სსრ დერმატოლოგიური ინსტიტუტი (1)
ოდესის ქართველ და კავკასიელ სტუდენტთა სათვისტომო (1)
გაზეთი „ივერია“ (1)
ქართული დრამატული საზოგადოება (1)
ჟურნალი „კვალი" (1)
ქართული სახალხო თეატრი (1)
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგიის წევრი (1)
ჟურნალი „საქართველო“ (1)
ტფილისის საადგილმამულო ბანკი (1)
ხარკოვის ქართველი სტუდენტთა სათვისტომო (1)
სსრ ჯანმრთელობის სახალხო კომისარიატის სანიტარულ-ჰიგიენური სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი (1)
თბილისის მკერავთა პროფკავშირი (1)
ჟურნალი "კვალი" (1)
გაზეთ „ივერია“ (1)
გაზეთი „შრომა“ (1)
საქართველოს სსრ მხარეთმცოდნეობის საზოგადოება (1)
ა
ბ
გ
დ
ე
ვ
ზ
თ
ი
კ
ლ
მ
ნ
ო
პ
ჟ
რ
ს
ტ
უ
ფ
ქ
ღ
ყ
შ
ჩ
ც
ძ
წ
ჭ
ხ
ჯ
ჰ
1884 - 1960
შალვა ალექსი-მესხიშვილი
1879 - 1937
სვიმონ ახმეტელაშვილი
1874 - 1937
იესე ბარათაშვილი
1891 - 1937
პავლე ბერიშვილი
1872-01 - 1970
იოსებ გედევანიშვილი
1881 - 1937
ივანე გობეჩია
1886 - 1937
სამსონ დადიანი
1885 - 1943
ზორი ზორიანცი
1871 - 1937
დიომიდე თოფურიძე
1888 - 1937
ნიკიფორე იმნაიშვილი
1865 - 1931
გიორგი ლასხიშვილი
1890 - 1937
ივანე ლორთქიფანიძე
1873 - 1937
იოსებ მაჭავარიანი
1878 - 1937
კირილე ნინიძე
1875 - უცნობია
ელეონორა ტერ-ფარსეგოვა-მახვილაძე
1872 - 1952
სამსონ ფირცხალავა
1885 - 1937
ილია ფირცხალაიშვილი
1891 - 1942
ნიკოლოზ ქუმსიაშვილი
1889-12 - 1973
ქრისტინე შარაშიძე
1888 - 1948
დავით ჩხეიძე
«
1
2
»