შესახებ
English
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
1919
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პირველი სხდომა გაიხსნა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
სქესი
კაცი (17)
ქალი (2)
ეროვნება
ქართველი (17)
სომეხი (2)
სოციალური წარმოშობა
აზნაური (6)
გლეხი (6)
სასულიერო (3)
თავადი (3)
მოქალაქე (1)
სოციალური სტატუსი
მოსამსახურე (19)
განათლება
უმაღლესი (13)
უმაღლესი არასრული (4)
საშუალო (2)
პროფესიები
იურისტი (6)
პედაგოგი (5)
ჟურნალისტი (3)
ვეტერინარი (1)
კოოპერატორი (1)
ეკონომისტი (1)
ექიმი (1)
აგრონომი (1)
აღმსარებლობა
პოლიტიკური პარტია
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია (8)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტია (4)
საქართველოს დამოუკიდებელი სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია "სხივი" (3)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტია (2)
სომხეთის რევოლუციური ფედერაცია (ARF) - "დაშნაკცუტიუნი" (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (1)
რეპრესია
1922 (19)
1937 (13)
1923 (7)
1924 (6)
1921 (5)
1904 (3)
1907 (3)
1908 (3)
1905 (3)
1906 (3)
1909 (2)
1910 (2)
1903 (2)
1928 (2)
1926 (1)
1934 (1)
1901 (1)
1893 (1)
1913 (1)
1915 (1)
1889 (1)
1888 (1)
1887 (1)
1931 (1)
1912 (1)
1918 (1)
1925 (1)
1951 (1)
დაბადების თარიღი
1865-12-19 (1)
1871-01-05 (1)
1871-08-16 (1)
1872-03-04 (1)
1873-11-03 (1)
1874-11-04 (1)
1875-08-18 (1)
1878-01-17 (1)
1879 (1)
1880 (1)
1881-12-10 (1)
1885 (2)
1886-12-23 (1)
1888 (1)
1888-05-03 (1)
1889-12 (1)
1890-07-30 (1)
1891 (1)
გარდაცვალების თარიღი
1931-03-15 (1)
1937-09-14 (4)
1937-09-17 (1)
1937-09-18 (1)
1937-10-01 (2)
1937-10-10 (1)
1937-12-11 (2)
1937-12-28 (1)
1942-09-20 (1)
უცნობია (1)
1943 (1)
1948-12-23 (1)
1952-07-15 (1)
1973-11-10 (1)
დაბადების ადგილი
საქართველო (18)
ანაგა (1)
ბუკისციხე (1)
ვარდისუბანი (1)
ბახვი (1)
ორხევი (1)
ოზურგეთი (1)
მათხოჯი (1)
თბილისი (1)
ასკანა (1)
მარანი (1)
ილემი (1)
ჯიხაიში (1)
შუხუთი (1)
ხეთა (1)
სომხეთი (1)
ჩანაბაბი (1)
მოდინახე (1)
ქუთაისი (1)
ბორბალო (1)
ღარი (1)
გარდაცვალების ადგილი
თბილისი (19)
საქართველო (19)
საცხოვრებელი ადგილი
თბილისი (19)
ქუთაისი (10)
პეტერბურგი (7)
ტარტუ (3)
ოდესა (3)
ვოლსკი (2)
მოსკოვი (2)
სოხუმი (2)
პარიზი (2)
ანაგა (1)
ორხევი (1)
ჭიათურა (1)
ტვერი (1)
ლევილი (1)
ოზურგეთი (1)
ბახვი (1)
წინამძღვრიანთკარი (1)
თიანეთი (1)
ვარდისუბანი (1)
კიევი (1)
თელავი (1)
ველისციხე (1)
ლენტეხი (1)
ნაფარეული (1)
ბუკისციხე (1)
ხონი (1)
ხარკოვი (1)
ასკანა (1)
ჟენევა (1)
რიაზანი (1)
არხანგელსკი (1)
ასტრახანი (1)
მოდინახე (1)
ჩანაბაბი (1)
ახალციხე (1)
ხეთა (1)
სარატოვი (1)
ილემი (1)
შუხუთი (1)
ჰალე (1)
ხაშური (1)
გორი (1)
უსტკამენოგორსკი (1)
მარანი (1)
იასი (1)
ღარი (1)
თანამდებობა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (19)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (13)
საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი (10)
თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (6)
ამიერკავკასიის სეიმის დეპუტატი (3)
ქუთაისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (2)
რუსეთის პირველი სახელმწიფო სათათბიროს დეპუტატი (2)
რუსეთის დემოკრატიული თათბირის დელეგატი (2)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარის ამხანაგი (2)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის წევრი (2)
სიღნაღის მაზრის "კოლეჟსკი ასსესორი" (1)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის სოხუმის ჯგუფის წევრი (1)
გურიის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარის ამხანაგი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (1)
აფხაზეთის განათლების კომისარი (1)
რუსეთის დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (1)
აფხაზეთის ჯანმრთელობის კომისარი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის გზათა მინისტრი (1)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
სრულიად რუსეთის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის პირველი მოწვევის წევრი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
ოდესის საქალაქო სათათბიროს თავმჯდომარე (1)
თბილისის საპატიო მომრიგებელი მოსამართლე (1)
ამიერკავკასიის შრომის კომისრის ამხანაგი (1)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავრი კომიტეტის წევრი (1)
კახეთის ოლქის განათლების განყოფილების ინსპექტორი (1)
რსდმპ ქუთაისის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მდივანი (1)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (1)
ტფილისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ გურიის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის წევრი (1)
სამხრეთ-დასავლეთის ფრონტის რევოლუციური კომიტეტის წევრი (1)
ქალაქ ქუთაისის კომისარი (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების მდივანი (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის შრომის მინისტრის ამხანაგი (1)
იასის გარნიზონის ჯარისკაცთა და მუშათა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარე (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
რუმინეთის ფრონტის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ გორის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის განათლების მინისტრი (1)
კავკასიის არმიის მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის აღმასრულებელი ბიუროს წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის წევრი (1)
ახალციხის რევკომის წევრი (1)
ახალციხის მაზრის სომხური ეროვნული საბჭოს თავმჯდომარე (1)
ახალციხის ქალაქის თავი (1)
"დაშნაკცუტიუნის" ავლაბრის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
კავკასიის არმიის პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ეკონომიკური კომიტეტის მუნიციპალური განყოფილების გამგე (1)
ქუთაისის გუბერნიის კომისარი (1)
კავკასიის არმიის სამხარეო საბჭოს წევრი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1)
რუსეთის მეორე სახელმწიფო სათათბიროს სოციალისტ-რევოლუციონერთა ფრაქციის მდივნის თანაშემწე (1)
ტფილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (1)
საქართველოს სამხედრო სამინისტროს ვეტერინარიული ნაწილის საგანგებო რწმუნებათა ჩინოვნიკი (1)
რსდმპ იმერეთის კომიტეტის წევრი (1)
ვოლგისპირეთის საგუბერნიო საზოგადოებრივი კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს სსრ საგეგმო კომისიის საბიუჯეტო-საფინანსო სექციის თავმჯდომარე (1)
„ნაროდნაია ვოლიას“ ოდესის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ ამიერკავკასიის საოლქო კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვეტერინარიულ-სანიტარიული განყოფილების გამგის თანაშემწე (1)
გორის მუშათა და ჯარისკაცთა გაერთიანებული საბჭოს თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ქუთაისის ახალგაზრდათა ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ქუთაისის კომიტეტის მდივანი (1)
სსრკ ფინანსთა სახალხო კომისრის რწმუნებულის სამმართველოს ფინანსური ინსპექტორი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის კომისარი (1)
ქუთაისის ქალაქის თავი (1)
საქართველოს დიპლომატიური მისიის თავმჯდომარე ბათუმში (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ერობათა ყრილობის აღმასრულებელი ბიუროს თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ვოლგისპირეთის საოლქო კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის საქმეთა მმართველი (1)
ორგანიზაცია
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოება (5)
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგია (4)
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (3)
საქართველოს სსრ სახელმწიფო მუზეუმი (2)
გაზეთი „ცნობის ფურცელი“ (2)
საქართველოს მწერალთა კავშირი (2)
საქართველოს პოლიტიკური წითელი ჯვარი (2)
ტფილისის ქართული უნივერსიტეტის დამფუძნებელი საზოგადოება (2)
კავკასიის ვექილთა საბჭო (2)
ამერიკული დახმარების ადმინისტრაცია (American Relief Administration) (2)
გაზეთი „სახალხო საქმე“ (1)
ქუთაისის სახალხო უნივერსიტეტი (1)
გაზეთი „ფასკუნჯი“ (1)
ჟურნალი „სოციალისტ-ფედერალისტი“ (1)
საფრანგეთის ქართველ ჟურნალისტთა კავშირი (1)
გაზეთი „მზე“ (1)
მეცხვარეთა კოოპერატიული ამხანაგობა „მწყემსი“ (1)
საქართველოს საისტორიო-საეთნოგრაფიო მუზეუმი (1)
ჟურნალი „ჯეჯილი“ (1)
მასწავლებელთა სახლი (1)
გაზეთი „გლეხი“ (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემია (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის ხელნაწერთა ინსტიტუტი (1)
ჟურნალი „მახვილი“ (1)
ჟურნალი „ჩვენი დროშა“ (1)
ალმანახი „პირველი ტალღა“ (1)
სრულიად რუსეთის საერობო კავშირი (1)
კიევის ქართული სათვისტომო (1)
ჟურნალი „Заря“ (1)
თელავის მხარეთმცოდნეობის მუზეუმი (1)
გაზეთი „მიწა“ (1)
ამიერკავკასიის ვეტერინარ ექიმთა საბჭოს წევრი (1)
გაზეთი „შრომა“ (1)
საქართველოს სსრ დერმატოლოგიური ინსტიტუტი (1)
საქართველოს სასცენო მოღვაწეთა ყრილობა (1)
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგიის წევრი (1)
„დამონებულ ერთა პროგრესული სტუდენტობის ორგანიზაციათა ფედერაცია" (1)
გაზეთი "სახალხო საქმე" (1)
ჟურნალი „კვალი" (1)
გაზეთი „Приволжский край“ (1)
ჟურნალი „ეკონომისტი“ (1)
გაზეთი „საქართველოს სახალხო მეურნეობა" (1)
საქართველოს სსრ სოფლის კავშირი (1)
გაზეთი "ახალი სხივი" (1)
ოდესის ქართველ და კავკასიელ სტუდენტთა სათვისტომო (1)
გაზეთ „ივერია“ (1)
გაზეთი „ივერია“ (1)
გაზეთი „Новое обозрение“ (1)
ქართული დრამატული საზოგადოება (1)
ქართული სახალხო თეატრი (1)
ჟურნალი „საქართველო“ (1)
ტფილისის საადგილმამულო ბანკი (1)
ხარკოვის ქართველი სტუდენტთა სათვისტომო (1)
სსრ ჯანმრთელობის სახალხო კომისარიატის სანიტარულ-ჰიგიენური სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი (1)
თბილისის მკერავთა პროფკავშირი (1)
მელიტონ ბალანჩივაძის ქართული ეთნოგრაფიული გუნდი (1)
ჟურნალი "კვალი" (1)
საქართველოს სსრ მხარეთმცოდნეობის საზოგადოება (1)
ა
ბ
გ
დ
ე
ვ
ზ
თ
ი
კ
ლ
მ
ნ
ო
პ
ჟ
რ
ს
ტ
უ
ფ
ქ
ღ
ყ
შ
ჩ
ც
ძ
წ
ჭ
ხ
ჯ
ჰ
1879 - 1937
სვიმონ ახმეტელაშვილი
1874 - 1937
იესე ბარათაშვილი
1881 - 1937
ივანე გობეჩია
1886 - 1937
სამსონ დადიანი
1885 - 1943
ზორი ზორიანცი
1871 - 1937
დიომიდე თოფურიძე
1888 - 1937
ნიკიფორე იმნაიშვილი
1865 - 1931
გიორგი ლასხიშვილი
1890 - 1937
ივანე ლორთქიფანიძე
1873 - 1937
იოსებ მაჭავარიანი
1878 - 1937
კირილე ნინიძე
1875 - უცნობია
ელეონორა ტერ-ფარსეგოვა-მახვილაძე
1872 - 1952
სამსონ ფირცხალავა
1885 - 1937
ილია ფირცხალაიშვილი
1891 - 1942
ნიკოლოზ ქუმსიაშვილი
1889-12 - 1973
ქრისტინე შარაშიძე
1888 - 1948
დავით ჩხეიძე
1880 - 1937
გიორგი ცინცაძე
1871 - 1937
სერგი ჯაფარიძე