შესახებ
English
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
1919
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პირველი სხდომა გაიხსნა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
სქესი
კაცი (7)
ეროვნება
ქართველი (7)
სოციალური წარმოშობა
აზნაური (4)
სასულიერო (2)
თავადი (1)
სოციალური სტატუსი
მოსამსახურე (7)
განათლება
უმაღლესი (6)
სპეციალური (1)
პროფესიები
იურისტი (4)
კოოპერატორი (1)
ვეტერინარი (1)
ეკონომისტი (1)
აღმსარებლობა
პოლიტიკური პარტია
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია (6)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტია (1)
რეპრესია
1904 (7)
1922 (4)
1923 (3)
1937 (3)
1906 (2)
1921 (2)
1900 (1)
1911 (1)
1924 (1)
1925 (1)
1901 (1)
1910 (1)
1913 (1)
1909 (1)
1903 (1)
1907 (1)
დაბადების თარიღი
1871-08-16 (1)
1876 (1)
1879 (1)
1880-09-28 (1)
1881-12-10 (1)
1882-04-24 (1)
1884 (1)
გარდაცვალების თარიღი
1932-06 (1)
1937-10-01 (1)
1937-12-11 (1)
1937-12-28 (1)
1954-06-05 (1)
1965-05-24 (1)
უცნობია (1)
დაბადების ადგილი
საქართველო (7)
კაჭრეთი (1)
სოჩხეთი (1)
ანაგა (1)
მარტვილი (1)
ქუთაისი (1)
თეკლათი (1)
ხეთა (1)
გარდაცვალების ადგილი
თბილისი (4)
საქართველო (4)
უცნობია (1)
ლევილი (1)
საფრანგეთი. (1)
პარიზი (1)
საფრანგეთი (1)
საცხოვრებელი ადგილი
თბილისი (7)
ქუთაისი (4)
მოსკოვი (3)
ჟენევა (3)
პარიზი (3)
პეტერბურგი (3)
ტარტუ (2)
კაჭრეთი (1)
ასტრახანი (1)
ხეთა (1)
ფოთი (1)
ბათუმი (1)
ტომსკი (1)
თეკლათი (1)
მარტვილი (1)
ლევილი (1)
არხანგელსკი (1)
რიაზანი (1)
ანაგა (1)
სტამბოლი (1)
სოჩხეთი (1)
სუზდალი (1)
იაროსლავლი (1)
თელავი (1)
კიევი (1)
სარატოვი (1)
თანამდებობა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (7)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (6)
საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი (5)
ამიერკავკასიის სეიმის დეპუტატი (5)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარის ამხანაგი (2)
საქართველოს რესპუბლიკის იუსტიციის მინისტრი (2)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის წარმომადგენელი უკრაინაში (1)
სენაკის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
კავკასიის არმიის პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
სოციალ-დემოკრატიული პარტიის ფოთის ნავსადგურის კომიტეტის წევრი (1)
კავკასიის არმიის მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის აღმასრულებელი ბიუროს წევრი (1)
ქუთაისის გუბერნიის კომისარი (1)
კავკასიის არმიის სამხარეო საბჭოს წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ(მ) საზღვარგარეთის ბიუროს მდივანი (1)
რსდმპ იმერეთის კომიტეტის წევრი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ეკონომიკური კომიტეტის მუნიციპალური განყოფილების გამგე (1)
ვოლგისპირეთის საგუბერნიო საზოგადოებრივი კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1)
რსდმპ ვოლგისპირეთის საოლქო კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ერობათა ყრილობის აღმასრულებელი ბიუროს თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (1)
საქართველოს დიპლომატიური მისიის თავმჯდომარე ბათუმში (1)
ქუთაისის ქალაქის თავი (1)
სსრკ ფინანსთა სახალხო კომისრის რწმუნებულის სამმართველოს ფინანსური ინსპექტორი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის კომისარი (1)
ეროვნებათაშორისი ანტიბოლშევიკური საკოორდინაციო ცენტრის წევრი (1)
რუსეთის დემოკრატიული თათბირის დელეგატი (1)
სიღნაღის მაზრის "კოლეჟსკი ასსესორი" (1)
თელავის ქალაქის თავი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო კონტროლიორის ამხანაგი (1)
საქართველოს მთავრობის საგანგებო რწმუნებული თელავის მაზრაში (1)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
რუსეთის სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის ბათუმის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
თბილისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის ცენტრალური კომიტეტის მდივანი (1)
სტამბოლის პოლიტიკური კომისიის წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის საზღვარგარეთის ბიუროს მდივანი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვეტერინარიულ-სანიტარიული განყოფილების გამგის თანაშემწე (1)
რუსეთის მეორე სახელმწიფო სათათბიროს სოციალისტ-რევოლუციონერთა ფრაქციის მდივნის თანაშემწე (1)
საქართველოს სამხედრო სამინისტროს ვეტერინარიული ნაწილის საგანგებო რწმუნებათა ჩინოვნიკი (1)
რუსეთის მეორე სახელმწიფო სათათბიროს დეპუტატი (1)
კავკასიის მუშათა და ჯარისკაცთა საოლქო სარევოლუციო ცენტრის თავმჯდომარე (1)
რუსეთის დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (1)
ამიერკავკასიის კომისარიატის თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციული რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამხედრო მინისტრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის გარეშე საქმეთა მინისტრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მოადგილე (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის საზღვარგარეთის ბიუროს წევრი (1)
ამიერკავკასიის შინაგან საქმეთა მინისტრის რწმუნებული თელავის მაზრაში (1)
საქართველოს სსრ საგეგმო კომისიის საბიუჯეტო-საფინანსო სექციის თავმჯდომარე (1)
ორგანიზაცია
ჟურნალი „კვალი" (2)
ჟურნალი "კვალი" (1)
ჟურნალი "მებრძოლი საქართველო" (1)
გაზეთი „საქართველოს სახალხო მეურნეობა" (1)
ჟურნალი „ეკონომისტი“ (1)
გაზეთი „Приволжский край“ (1)
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1)
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგიის წევრი (1)
ამიერკავკასიის ვეტერინარ ექიმთა საბჭოს წევრი (1)
"რადიო თავისუფალი ევროპა - რადიო თავისუფლების" ქართული სექცია (1)
ჟურნალი "სოციალისტური აზრი" (1)
ჟურნალი "მოგზაური" (1)
ჟურნალი "ბრძოლა" (1)
ჟურნალი "თავისუფალი საქართველო" (1)
გაზეთი "ერთობა" (1)
ქუთაისის საოლქო სასამართლოს ვექილთა თანაშემწეების კორპორაცია (1)
საქართველოს ცენტრალური კოოპერატიული კავშირი - "ცეკავშირი" (1)
გაზეთი "სხივი" (1)
გაზეთი "ელვა" (1)
საქართველოს სსრ სოფლის კავშირი (1)
ა
ბ
გ
დ
ე
ვ
ზ
თ
ი
კ
ლ
მ
ნ
ო
პ
ჟ
რ
ს
ტ
უ
ფ
ქ
ღ
ყ
შ
ჩ
ც
ძ
წ
ჭ
ხ
ჯ
ჰ
1876 - უცნობია
კონსტანტინე ანდრონიკაშვილი
1880 - 1965
რაჟდენ არსენიძე
1879 - 1937
სვიმონ ახმეტელაშვილი
1882 - 1954
ევგენი გეგეჭკორი
1881 - 1937
ივანე გობეჩია
1884 - 1932-06
ვიქტორ თევზაია
1871 - 1937
დიომიდე თოფურიძე