შესახებ
English
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
1919
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პირველი სხდომა გაიხსნა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატები
სქესი
კაცი (35)
ქალი (2)
ეროვნება
ქართველი (32)
სომეხი (3)
ოსი (1)
რუსი (1)
სოციალური წარმოშობა
გლეხი (15)
აზნაური (9)
მოქალაქე (5)
სასულიერო (5)
თავადი (3)
სოციალური სტატუსი
მოსამსახურე (29)
მუშა (5)
გლეხი (2)
სამხედრო მოსამსახურე (1)
განათლება
უმაღლესი (21)
დაწყებითი (8)
საშუალო (4)
უმაღლესი არასრული (3)
სპეციალური (1)
პროფესიები
პედაგოგი (9)
იურისტი (9)
ჟურნალისტი (4)
გლეხი (2)
მუშა (2)
ტრამვაის მუშა (2)
კოოპერატორი (1)
ვეტერინარი (1)
ხარატი (1)
სამხედრო მოსამსახურე (1)
ეკონომისტი (1)
ექიმი (1)
მწერალი (1)
აგრონომი (1)
ასოთამწყობი (1)
აღმსარებლობა
პოლიტიკური პარტია
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია (19)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტია (6)
საქართველოს დამოუკიდებელი სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტია "სხივი" (5)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (3)
სომხეთის რევოლუციური ფედერაცია (ARF) - "დაშნაკცუტიუნი" (2)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტია (2)
რეპრესია
1922 (37)
1921 (17)
1937 (17)
1924 (11)
1923 (9)
1908 (8)
1906 (6)
1905 (5)
1904 (4)
1909 (4)
1928 (4)
1913 (4)
1931 (3)
1925 (3)
1907 (3)
1926 (3)
1915 (2)
1903 (2)
1914 (2)
1910 (2)
1933 (2)
1911 (2)
1918 (1)
1938 (1)
1899 (1)
1951 (1)
1893 (1)
1901 (1)
1934 (1)
1927 (1)
1888 (1)
1889 (1)
1929 (1)
1887 (1)
1900 (1)
1912 (1)
1902 (1)
1930 (1)
1944 (1)
1898 (1)
დაბადების თარიღი
1865-12-19 (1)
1871-08-16 (1)
1872-01 (1)
1872-03-04 (1)
1873-11-03 (1)
1874-11-04 (1)
1875-08-18 (1)
1876-01-14 (1)
1876-08 (1)
1876 (1)
1878-01-17 (1)
1879 (2)
1879-01-06 (1)
1879-11-20 (1)
1880 (1)
1880 (1)
1881-12-10 (1)
1883 (1)
1883-09-14 (1)
1884-04-26 (1)
1884-09-20 (1)
1884 (2)
1885 (1)
1886-12-23 (1)
1887-01 (1)
1888-05-03 (1)
1888 (1)
1889-03-04 (1)
1889-04-10 (1)
1889-12 (1)
1890-07-30 (1)
1891 (3)
1891-02-18 (1)
გარდაცვალების თარიღი
1924-08-31 (1)
1931-03-15 (1)
1935-10-25 (1)
1937-09-14 (4)
1937-09-17 (1)
1937-09-18 (1)
1937-10 (1)
1937-10-01 (2)
1937-10-24 (1)
1937-10-31 (1)
1937-11-17 (1)
1937-11-28 (1)
1937-12-11 (2)
1937-12-28 (1)
1938-02-20 (1)
1938-05-26 (1)
1939-24-12 (1)
1942-09-20 (1)
1944- (1)
1948-05-17 (1)
1948-12-23 (1)
1952-07-15 (1)
1953-12-28 (1)
1960-06-17 (1)
1973-11-10 (1)
1978-09-30 (1)
უცნობია (6)
დაბადების ადგილი
საქართველო (37)
თბილისი (3)
ქუთაისი (2)
ოზურგეთი (2)
ნოსირი (1)
ლანჩხუთი (1)
ბუკისციხე (1)
ზომლეთი (1)
ვარდისუბანი (1)
ბახვი (1)
ილემი (1)
მათხოჯი (1)
ქვითკირისწყარო (1)
სიღნაღი (1)
ხონი (1)
ფოთი (1)
ასკანა (1)
ორხევი (1)
ჯიხაიში (1)
მარანი (1)
წალენჯიხა (1)
ზუგდიდი (1)
ურბნისი (1)
შუხუთი (1)
ხეთა (1)
მოდინახე (1)
უხუთი (1)
მცხეთა (1)
ონი (1)
ბორბალო (1)
ანაგა (1)
ბარდნალა (1)
კაჭრეთი (1)
თელავი (1)
ბაჯი (1)
გარდაცვალების ადგილი
თბილისი (21)
საქართველო (20)
უცნობია (6)
ყაზახეთი (4)
რუსეთი (2)
გერმანია (2)
ალმათი (2)
პარიზი (2)
საფრანგეთი (2)
სემიპალატინსკი (2)
კრასნოიარსკი (1)
მიუნხენი (1)
მცხეთა (1)
ბერლინი (1)
მინუსინსკი (1)
საცხოვრებელი ადგილი
თბილისი (32)
ქუთაისი (12)
პეტერბურგი (10)
პარიზი (8)
მოსკოვი (7)
სუზდალი (5)
ტარტუ (4)
სოხუმი (3)
იაროსლავლი (3)
კიევი (3)
ოდესა (3)
თელავი (3)
ოზურგეთი (2)
ჭიათურა (2)
სემიპალატინსკი (2)
ბერლინი (2)
ვოლსკი (2)
გორი (2)
ალმათი (2)
ბათუმი (2)
ხონი (2)
ბაქო (2)
ენისეისკი (2)
ჟენევა (2)
სტამბოლი (2)
ტვერი (1)
ახალციხე (1)
ორიოლი (1)
პატარა ონი (1)
ოსტრიგი (1)
ლივადია (1)
ბაჯი (1)
გიუმრი (1)
ქვითკირისწყარო (1)
აბაშა (1)
ლევილი (1)
კრასნოიარსკი (1)
ნოსირი (1)
ორხევი (1)
წინამძღვრიანთკარი (1)
თიანეთი (1)
ბახვი (1)
ვარდისუბანი (1)
ველისციხე (1)
ლანჩხუთი (1)
ბუკისციხე (1)
ლენტეხი (1)
ავსტრია (1)
ზომლეთი (1)
მინუსინსკი (1)
ნაფარეული (1)
მონპელიე (1)
ფოთი (1)
ხეთა (1)
კაჭრეთი (1)
მიუნხენი (1)
ანაგა (1)
რიაზანი (1)
არხანგელსკი (1)
ასტრახანი (1)
ონი (1)
პეტერბუგი (1)
ტურუხანსკი (1)
გონა (1)
მცხეთა (1)
მოდინახე (1)
სარატოვი (1)
ასკანა (1)
შუხუთი (1)
ჰალე (1)
ხაშური (1)
ურბნისი (1)
დუშეთი (1)
ზუგდიდი (1)
ტულუზა (1)
წალენჯიხა (1)
უსტკამენოგორსკი (1)
მარანი (1)
ხარკოვი (1)
იასი (1)
ილემი (1)
ჭრებალო (1)
თანამდებობა
საქართველოს დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (37)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (22)
საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი (17)
ამიერკავკასიის სეიმის დეპუტატი (5)
თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (5)
რსდმპ ამიერკავკასიის საოლქო კომიტეტის წევრი (3)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის წევრი (3)
ტფილისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს წევრი (2)
ტფილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (2)
ქუთაისის გუბერნიის კომისარი (2)
საქართველოს სახალხო გვარდიის მთავარი შტაბის წევრი (2)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარის ამხანაგი (2)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის წევრი (2)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი (2)
რუსეთის დემოკრატიული თათბირის დელეგატი (2)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (2)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის სოხუმის ჯგუფის წევრი (2)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
სოხუმის რევოლუციური სახალხო სასამართლოს წევრი (1)
საქართველოს ინეტრპარტიული კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს ინეტრპარტიული კომისიის წევრი (1)
გურიის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
ქართული ნაციონალური კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარის ამხანაგი (1)
აფხაზეთის განათლების კომისარი (1)
აფხაზეთის ჯანმრთელობის კომისარი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის გზათა მინისტრი (1)
„ნაროდნაია ვოლიას“ ოდესის კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის განათლების მინისტრი (1)
საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტიის მთავარი კომიტეტის წევრი (1)
რუსეთის დამფუძნებელი კრების დეპუტატი (1)
სრულიად რუსეთის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის პირველი მოწვევის წევრი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
სრულიად რუსეთის მუშათა გლეხთა და ჯარისკაცთა დეპუტატების პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
საქართველოს პროფკავშირების ცენტრალური საბჭოს პრეზიდიუმის წევრი (1)
რუმინეთის ფრონტის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
იასის გარნიზონის ჯარისკაცთა და მუშათა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარე (1)
ოდესის საქალაქო სათათბიროს თავმჯდომარე (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური თბილისის კომიტეტის წევრი (1)
სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის სამხედრო კომისიის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის შრომის მინისტრის ამხანაგი (1)
ეროვნებათაშორისი ანტიბოლშევიკური საკოორდინაციო ცენტრის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის განათლების მინისტრის ამხანაგი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მდივანი (1)
საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი (1)
ტფილისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ გურიის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ ბათუმის კომიტეტის წევრი (1)
კახეთის ოლქის განათლების განყოფილების ინსპექტორი (1)
სამხრეთ-დასავლეთის ფრონტის რევოლუციური კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების მდივანი (1)
საქართველოს დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის წევრი (1)
ამიერკავკასიის შრომის კომისრის ამხანაგი (1)
რსდმპ (მ) კავკასიის საოლქო კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის ქალაქის საბჭოს ხმოსანი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი (1)
ქალაქ ქუთაისის კომისარი (1)
საქართველოს სოციალისტ-ფედერალისტთა სარევოლუციო პარტიის მთავრი კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს სსრ "მუშათა კომისიის" წევრი (1)
საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული მუშათა პარტიის არალეგალური ცენტრალური კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
თბილისის საპატიო მომრიგებელი მოსამართლე (1)
„დაშნაკცუტიუნის“ საქართველოს ცენტრალური კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ (მ) გურიის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ბათუმის საზავო მოლაპარაკებების დელეგატი (1)
რსდმპ ქუთაისის კომიტეტის მდივანი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის საგანგებო რწმუნებულის თანაშემწე თელავის მაზრაში (1)
კავკასიის გათავისუფლების კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის სამხედრო სამინისტროს საერთო განყოფილების უფროსი (1)
ჭიათურის მაღაროს მუშათა სოციალ-დემოკრატიული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი (1)
საქართველოს პროფკავშირების საბჭოს წევრი (1)
ამიერკავკასიის პროფკავშირების საბჭოს წევრი (1)
რუსეთის პირველი სახელმწიფო სათათბიროს დეპუტატი (1)
საქართველოს სამხედრო სამინისტროს ვეტერინარიული ნაწილის საგანგებო რწმუნებათა ჩინოვნიკი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვეტერინარიულ-სანიტარიული განყოფილების გამგის თანაშემწე (1)
სიღნაღის მაზრის "კოლეჟსკი ასსესორი" (1)
კავკასიის ნაციონალური კომიტეტის პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის თავმჯდომარე (საზღვარგარეთის) (1)
კავკასიის კონფედერაციის კომიტეტის წევრი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის სამხედრო სამინისტროს საერთო განყოფილების უფროსი (1)
საქართველოს სსრ სახალხო ბანკის საბჭოს წევრი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ხაზინადარი (1)
საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის თავმჯდომარის ამხანაგი (1)
საქართველოს დამოუკიდებლობის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს მთავრობის საგანგებო რწმუნებული თელავის მაზრაში (1)
საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო კონტროლიორის ამხანაგი (1)
თელავის ქალაქის თავი (1)
ამიერკავკასიის შინაგან საქმეთა მინისტრის რწმუნებული თელავის მაზრაში (1)
რსდმპ(მ) საზღვარგარეთის ბიუროს მდივანი (1)
საქართველოს დამცველთა კოლეგიის პრეზიდიუმის წევრი (1)
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის იუსტიციის მინისტრი (1)
ქართული ბრიგადის შტაბის უფროსი (1)
ქუთაისის მუშათა და ჯარისკაცთა დეპუტატების საბჭოს თავმჯდომარე (1)
დუშეთის მაზრის კომისარი (1)
რსდმპ ვოლგისპირეთის საოლქო კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
რსდმპ გორის კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
გორის მუშათა და ჯარისკაცთა გაერთიანებული საბჭოს თავმჯდომარე (1)
რსდმპ ქუთაისის ახალგაზრდათა ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1)
საქართველოს სსრ საგეგმო კომისიის საბიუჯეტო-საფინანსო სექციის თავმჯდომარე (1)
სსრკ ფინანსთა სახალხო კომისრის რწმუნებულის სამმართველოს ფინანსური ინსპექტორი (1)
ქუთაისის ქალაქის თავი (1)
საქართველოს დიპლომატიური მისიის თავმჯდომარე ბათუმში (1)
საქართველოს რესპუბლიკის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ამიერკავკასიის ფედერაციის მომარაგების კომიტეტის თავმჯდომარე (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ერობათა ყრილობის აღმასრულებელი ბიუროს თავმჯდომარე (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის კომისარი (1)
საქართველოს რესპუბლიკის სამხედრო მინისტრი (1)
ვოლგისპირეთის საგუბერნიო საზოგადოებრივი კომიტეტის წევრი (1)
ვოლგისპირეთის გუბერნიის ეკონომიკური კომიტეტის მუნიციპალური განყოფილების გამგე (1)
რსდმპ იმერეთის კომიტეტის წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის აღმასრულებელი ბიუროს წევრი (1)
რსდმპ კავკასიის კავშირის კომიტეტის წევრი (1)
კავკასიის არმიის მეორე ყრილობების დელეგატი (1)
კავკასიის არმიის პირველი ყრილობების დელეგატი (1)
კავკასიის არმიის სამხარეო საბჭოს წევრი (1)
ქუთაისის საგუბერნიო აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1)
რუსეთის მეორე სახელმწიფო სათათბიროს სოციალისტ-რევოლუციონერთა ფრაქციის მდივნის თანაშემწე (1)
საქართველოს მთავრობის საგანგებო რწმუნებული ბათუმში (1)
სენაკის სამაზრო ერობის ხმოსანი (1)
ორგანიზაცია
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგია (5)
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოება (4)
კავკასიის ვექილთა საბჭო (3)
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (3)
საქართველოს პოლიტიკური წითელი ჯვარი (2)
ტფილისის ტრამვაის მუშათა პროფკავშირი (2)
ამერიკული დახმარების ადმინისტრაცია (American Relief Administration) (2)
საქართველოს მწერალთა კავშირი (2)
საქართველოს სსრ სახელმწიფო მუზეუმი (2)
ტფილისის ქართული უნივერსიტეტის დამფუძნებელი საზოგადოება (2)
გაზეთი „ცნობის ფურცელი“ (2)
ჟურნალი "კვალი" (2)
საქართველოს ცენტრალური კოოპერატიული კავშირი - "ცეკავშირი" (2)
ჟურნალი „ჩვენი დროშა“ (1)
გაზეთი „ფასკუნჯი“ (1)
ხარკოვის ქართველი სტუდენტთა სათვისტომო (1)
სსრ ჯანმრთელობის სახალხო კომისარიატის სანიტარულ-ჰიგიენური სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი (1)
გაზეთი "ერთობა" (1)
თბილისის მკერავთა პროფკავშირი (1)
"რადიო თავისუფალი ევროპა - რადიო თავისუფლების" ქართული სექცია (1)
საქართველოს სსრ მხარეთმცოდნეობის საზოგადოება (1)
გაზეთ „ივერია“ (1)
გაზეთი „შრომა“ (1)
თელავის მხარეთმცოდნეობის მუზეუმი (1)
გაზეთი „გლეხი“ (1)
გაზეთი „მიწა“ (1)
გაზეთი „მზე“ (1)
გაზეთი „სახალხო საქმე“ (1)
ჟურნალი „მახვილი“ (1)
ჟურნალი „Заря“ (1)
ჟურნალი „სოციალისტ-ფედერალისტი“ (1)
საფრანგეთის ქართველ ჟურნალისტთა კავშირი (1)
კიევის ქართული სათვისტომო (1)
ტფილისის საადგილმამულო ბანკი (1)
სრულიად რუსეთის საერობო კავშირი (1)
ალმანახი „პირველი ტალღა“ (1)
ქუთაისის სახალხო უნივერსიტეტი (1)
ჟურნალი „ჯეჯილი“ (1)
მასწავლებელთა სახლი (1)
საქართველოს საისტორიო-საეთნოგრაფიო მუზეუმი (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემია (1)
საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის ხელნაწერთა ინსტიტუტი (1)
მეცხვარეთა კოოპერატიული ამხანაგობა „მწყემსი“ (1)
ქართული დრამატული საზოგადოება (1)
ჟურნალი „საქართველო“ (1)
საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატა (1)
მელიტონ ბალანჩივაძის ქართული ეთნოგრაფიული გუნდი (1)
ამიერკავკასიის ვეტერინარ ექიმთა საბჭოს წევრი (1)
ჟურნალი "სამშობლო" (1)
კლუბი "პრომეთე" (1)
საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო ბანკი (1)
საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო კავშირი (1)
გაზეთი „საქართველო“ (1)
გაზეთი "ფონი" (1)
გაზეთი „კლდე“ (1)
გაზეთი „სამშობლო“ (1)
ქუთაისის ვექილთა კორპორაცია (1)
გაზეთი "სხივი" (1)
გაზეთი "ელვა" (1)
ჟურნალი "მოგზაური" (1)
საქართველოს სასცენო მოღვაწეთა ყრილობა (1)
საქართველოს ცენტრალური კოოპერაციული კავშირი (1)
ქართული სახალხო თეატრი (1)
საქართველოს სსრ დერმატოლოგიური ინსტიტუტი (1)
გაზეთი „Новое обозрение“ (1)
გაზეთი „ივერია“ (1)
ოდესის ქართველ და კავკასიელ სტუდენტთა სათვისტომო (1)
გაზეთი „სამშობლოსათვის“ (1)
გაზეთი "საქართველო" (1)
გაზეთი "კლდე" (1)
გაზეთი "ახალი სხივი" (1)
საქართველოს დამცველთა (ადვოკატთა) კოლეგიის წევრი (1)
საქართველოს სსრ სოფლის კავშირი (1)
გაზეთი „საქართველოს სახალხო მეურნეობა" (1)
ჟურნალი „ეკონომისტი“ (1)
გაზეთი „Приволжский край“ (1)
ჟურნალი „კვალი" (1)
გაზეთი "სახალხო საქმე" (1)
„დამონებულ ერთა პროგრესული სტუდენტობის ორგანიზაციათა ფედერაცია" (1)
რაჭული მევენახეობის საზოგადოებრივი კოოპერატივი „ხვანჭკარა“ (1)
ა
ბ
გ
დ
ე
ვ
ზ
თ
ი
კ
ლ
მ
ნ
ო
პ
ჟ
რ
ს
ტ
უ
ფ
ქ
ღ
ყ
შ
ჩ
ც
ძ
წ
ჭ
ხ
ჯ
ჰ
1891 - 1938
ტიგრან ავეტისიანი
1884 - 1960
შალვა ალექსი-მესხიშვილი
1876 - უცნობია
კონსტანტინე ანდრონიკაშვილი
1889 - 1953
ალექსანდრე ასათიანი
1879 - 1937
სვიმონ ახმეტელაშვილი
1874 - 1937
იესე ბარათაშვილი
1891 - 1937
პავლე ბერიშვილი
1872-01 - 1970
იოსებ გედევანიშვილი
1879 - 1937
გრიგოლ გიორგაძე
1881 - 1937
ივანე გობეჩია
1886 - 1937
სამსონ დადიანი
1871 - 1937
დიომიდე თოფურიძე
1888 - 1937
ნიკიფორე იმნაიშვილი
1879 - 1944-
იოსებ ირემაშვილი
1884 - 1948
სპირიდონ კედია
1883 - უცნობია
იოსებ კვარაცხელია
1865 - 1931
გიორგი ლასხიშვილი
1890 - 1937
ივანე ლორთქიფანიძე
1873 - 1937
იოსებ მაჭავარიანი
1878 - 1937
კირილე ნინიძე
«
1
2
»